Markop1CZ

Markop1CZ

Jak dělám hudbu

Zpět na stránku Hudba

Software

Používám FL Studio, v minulosti jsem používal program Reason.

Inspirace

Můj styl se dá asi definovat jako Hip-Hop a dance/electronic nebo snad experimental. Mojí hudbu ovlivňuje spousta songů, jak Českých, tak zahraničních, a to zejména z UK (protože Hip-Hop). Nejradši mám dekádu 2000-2010, kdy se s tou hudbou obecně docela dost experimentovalo.

Věřím, že hudební album má být ucelená sbírká písní, takový příběh, cesta. Na tom celém si hodně zakládám a rád poslouchám v playlistu i více písní z jednoho alba. Když sám dělám album, tak se většinou snažím pracovat s jednou myšlenkou a všechno v albu sladit, aby to bylo něčím poutavé.

Seznam umělců/skupin, co mě inspirují: Gorillaz, Deltron 3030, LCD Soundsystem, Blur, Damon Albarn, Fatboy Slim, House of Pain, Mac DeMarco, Kid Koala, Buty, Prago Union, MC Gey, Chaozz, PSH.

Ostatní inspirace: herní soundtracky (Mafia I + II, Half-Life, Return To Castle Wolfenstein, Warcraft II, Insurgency, Undertale), filmové soundtracky (Nino Rota – The Godfather, Wendy Carlos – A Clockwork Orange), klasická hudba (Beethoven – Symfonie č. 5, Franz Liszt, Haydn, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák), moduly (CBR – Charlie Brown Records, Karsten Koch).